nanoNanodaļiņas sastāv galvenokārt no šādiem materiāliem:

 • Keramika
 • Sudrabs
 • Stikls
 • Dimants

Šie materiāli tiek likti kompozīcijā atkarībā no virsmas, kuru paredzēts apstrādāt ar nanoveidošanas tehnoloģiju. Vielas-nesēji jeb bāze vienmēr ir alkohols vai ūdens. Nanodaļiņas pārveido sevi ar antiadhesīvu (pretlīpošu) komponentu palīdzību neredzamā barjerā, kas atgādina stiklu. Uz apstrādātām virsmām pēc tam paliek tikai nanodaļiņas, jo bāzes viela iztvaiko. Visas nanodaļiņas ir noturīgas pret karstumu līdz 300°C. Vislabāk mūsu nanoaizsardzība darbojas uz virsmām, kurām tā ir tikusi īpaši izstrādāta. Cik ilgi turas nanopārklājums? Nanoplēves noturība ir atkarīga no dažādiem faktoriem:

1. Iepriekšēja attīrīšana:

Mūsu produktu noturība ir tieši atkarīga no apstrādājamās virsmas iepriekšējās attīrīšanas. Virsmai ir jābūt tīrai, sausai un attaukotai! Nanopārklājums neturas uz mazgāšanas līdzekļiem, taukiem un eļļām! Neveiciet iepriekšēju attīrīšanu ar spirtu, jo tas kavē ideālas nanoaizsardzības veidošanos.

2. Nanoplēves sacietēšana:

Laiks, kas ir nepieciešams nanoplēves sacietēšanai uz kādas virsmas, var mainīties atkarībā no apstrādājamā materiāla un no laikapstākļiem. Kvalitatīva un ilga nanoplēve kalpo tikai tad, ja nanodaļiņas ir stingri pielipušas virsmas molekulām. Tāpēc, izmantojot nanoproduktus, rūpīgi ievērojiet to lietošanas instrukcijas! Termiskā iedarbība (piemēram, ar fēna palīdzību) paildzina nanoplēves derīguma laiku!

3. Apstrādājamā virsma:

Tā kā mēs piedāvājam speciālu līdzekli katra atsevišķa materiāla apstrādei ir ļoti svarīgi to izmantot tikai tām virsmām, kurām šis produkts ir paredzēts. Produkta sastāvs mainās atkarībā no virsmas veida, kam nepieciešama iepriekšējā apstrāde. Viens produkts var saturēt daudz keramikas nanodaļiņu (piemēram, “Nano betonam un akmens grīdām”), bet cits var saturēt galvenokārt stikla nanodaļiņas (“Nano automašīnu stikliem”). Kā jau bija minēts, mēs nepiedāvājam produktu “viss vienā flakonā”.

4. Nanoveidotu virsmu attīrīšana:

Pēc tam, kad jūs esat apstrādājuši virsmu, to nav nepieciešams tīrīt ar agresīviem sadzīves ķīmijas līdzekļiem kā līdz šim. Pārklājumu ir jāattīra tikai ar ūdeni vai ar mūsu beztenzīdu mazgāšanas līdzekļiem. Daži mūsu partneri ir ziņojuši, ka klienti pēc virsmas apstrādāšanas ar atbilstošo produktu ir turpinājuši izmantot parastos, tenzīdus saturošos mazgāšanas līdzekļus. Tā rezultātā, pēc viņu vārdiem, “nano-efekts” jau pavisam drīz mazinājās vai pat pazuda. Patiesībā tenzīdi ne tik daudz nomazgā nanodaļiņas, cik “salīmē” tās. Mūsu padoms šādos gadījumos: attīriet virsmu ar spirta palīdzību vai uzmanīgi notīriet to ar iepriekš samitrinātu mūsu nano-sūkli. Ar to vajadzētu pietikt, lai atjaunotu nanopārklājumu. Lai izvairītos no šāda veida problēmām, mēs iesakām izmantot mūsu beztenzīdu mazgāšanas līdzekļus. Ja visi šie punkti tiek ievēroti, nanopārklājumi Jums kalpos ilgstoši:

 • plastmasa: līdz 2 gadiem
 • Stikls un fajanss: līdz 2 gadiem
 • Gluds akmens: 2 - 5 gadi
 • Riepu diski: līdz 2 gadiem
 • Multi-putas: no 6 līdz 10 mēnešiem
 • Hroms un nerūsējošais tērauds: līdz 2 gadiem
 • Betona/akmens grīdas: 15 gadi vai ilgāk
 • Koks un akmens: porains akmens: 5 - 10 gadi
 • Tekstils un āda: apm. 15 mazgāšanas 40°C temperatūrā (beztenzīdu mazgāšana)
 • Automašīnu laka: līdz 2 gadiem (atkarībā no laikapstākļiem)
 • Logu stikli (pašattīrošie): 2 - 3 gadi (atkarībā no laikapstākļiem)
 • Automašīnu stikls: apm. 20 000 līdz 30 000 km (atkarībā no laikapstākļiem) vai 2 gadi

Tātad, Jūs esat iegādājušies jaunu vai lietotu automašīnu, bet lakas-krāsas pārklājums (LKP) ir ļoti labā stāvoklī. Priekšā ziema – nelabvēlīga vide, sniegs, sāls utt. Ko Jūs darīsiet?!

 • Nopirksiet ziemas riepas – pareizi!
 • Veiksiet pretkorozijas apstrādi – pareizi!
 • Uzliksiet riteņu arkas aizsargus – pareizi!
 • Nopirksiet sala izturīgu šķidrumu un ziemas slotiņas – pareizi!

Bet kā Jūs aizsargāsiet savas automašīnas lakas-krāsas pārklājumu, to, kas automašīnai sniedz skaistumu un estētisku izskatu?? Nekā?! Bet Jūs jau zināt, ka ārējās vides nelabvēlīgu apstākļu ietekmē lakas-krāsas pārklājuma virsējais slānis noārdās, tas zaudē spīdumu, kļūst nespodrs, nelīdzens. Ja netiek savlaicīgi aizsargāts LKP augšējais slānis, tad tālāk noārdās otrais slānis utt. Tā kā katrs slānis oksidējas, krāsa zaudē spīdumu un kļūst nespodra, sāk plaisāt un slāņoties. Turklāt ekspluatācijas laikā uz lakas-krāsas pārklājuma var veidoties nobrāzumi, dziļas rievas, tīklojums un skrāpējumi. Jā, tā ir nedaudz baisa aina, bet, diemžēl, tā tas ir. Visā pasaulē, tostarp arī Latvijā, prātīgi autovadītāji izmanto dažādus aizsargājošos LKP pārklājumus uz vaska, teflona, epoksīdu un polimēru bāzes. Kad mašīna tiek nopulēta, rodas tā saucamais ceturtais papildu slānis , kas pasargā LKP no ārējās vides! Kādas vēl priekšrocības dod aizsargpoleroli?

 1. Automašīna ilgi saglabā jaunu izskatu.
 2. Automašīna mazāk smērēsies.
 3. Automašīnu varēs vieglāk nomazgāt un pietiks ar tehnisko mazgāšanu, lai automašīna spīdētu.
 4. Dažāda veida noturīgus netīrumus (bitumens un tml.) varēs vienkārši nomazgāt.
 5. Jūs ekonomēsiet savu laiku un naudu, ko patērējat par mazgāšanu.

Kāda veida poleroli ir vislabākie?

Pastāv divu veidu aizsargpoleroli:

 • Profesionālie
 • Amatieru

Amatieru aizsargpoleroli ir dažādi „bruņurupuči” un tml., kas iedarbojas maksimāli divas nedēļas. Nekāda gadījumā neveiciet pulēšanu automazgātavās, kur Jūs par zināmu naudas summu „ieberzēs” ar nezināmu sastāvu. Automazgātavās pat teorētiski nedrīkst pulēt! Profesionālie aizsargpoleroli mēdz būt uz dažādas bāzes – vaska, teflona un epoksīda. Tie saglabā iedarbību no 3 mēnešiem līdz gadam reālajos apstākļos. Tie visi pilda vienu funkciju, proti, aizsargā LKP. Atšķiras tikai cena un iedarbības ilgums. Es iesaku visiem aizsargpolerolus Meguiars, Coollite, jo, manuprāt, tā ir vislabākā un visnoturīgākā aizsardzība, kāda vien ir pieejama uz šo dienu.

Šī polerola uzklāšanas un darbības princips:

Pulēšanas materiāls mijiedarbojas ar LKP molekulārajā līmenī un veido aizsargslāni, kas pasargā krāsu no izdegšanas vasarā un visu LKP no agresīvās vides iedarbības, piemēram, sāls, skābe un sārmi, ar ko apstrādā ceļus ziemas periodā. Ja regulāri veikt virsbūves aizsargpulēšanu, tad jūsu automašīna vēl ilgi izskatīsies kā jauna. Tāpat arī automašīnas mazgāšanas procesi paliks daudz vienkāršāki. Automazgātavu darbiniekiem vairs nenāksies ilgstoši berzēt Jūsu automašīnu ar sūkļiem un lupatiņām, kas neizbēgami atstāj pēdas, sīkas skrambas un citādus lakas-krāsas pārklājuma bojājumus.

Lūk informācija no ražotāja oficiālas mājaslapas:

 • Sniedz ilgstošu un drošu aizsardzību, neskatoties uz diezgan vienkāršu pielietošanu.
 • Noturīgs pret laikapstākļiem: sāls, saules gaisma, auksta tīrīšana un cita veida iedarbība, kas parasti ietekmē lakas pārklājumu.
 • Apstrādes rezultātā veidojas ļoti līdzena lakas virsma.
 • Izmanto metāliskās krāsas lakām.
 • Sniedz aizsardzību uz termiņu līdz 12 mēnešiem.
 • Attīra, noņem mazuta pleķus un ielas netīrumus.
 • Nesatur silikonu.

Šis raksts ir paredzēts visiem automašīnas īpašniekiem, kuriem rūp viņu automašīnas LKP stāvoklis. Tāpat vēlos atgādināt, ka mēs strādājam ar profesionālo aprīkojumu, „Meguiars” firmas poleroliem, kā arī mums ir diplomi, kas to apliecina.